... لطفا صبر کنید
لطفا جهت ارسال بروشور شانلی ، آدرس ایمیل و نام خود را در قسمت زیر وارد نمایید
 : نام خود را وارد کنید
 : ایمیل خود را وارد کنید
...

تعریف اصطلاحات <
لویالتی :


به معنای وفاداری است و در سیستم های فروش و بازاریابی به روشها و برنامه هایی گفته می شود که باعث ایجاد وفاداری و حفظ بیشتر مشتری می گردد ، به کمک این برنامه ها مشتری برای داشتن یک نوع حس و انگیزه جهت تبلیغ و هواداری از کالا یا خدمات شرکتی خاص تشویق می شود ، همچنین استفاده از این راهکارها باعث می شود تا روابط پایدارتر و بر مبنای رضایت طرفین شکل گیرد . برنامه های وفاداری مشتریان یکی از جدیدترین و موفق ترین راهکارهای نیم قرن اخیر می باشد که در سیستم های فروش از آن استفاده می گردد و یکی از بهترین کارایی های آن برای بنگاه های اقتصادی به دست آوردن انبوهی از اطلاعات در مورد مشتریان است که با داشتن این سرمایه استراتژیک هر سازمان وشرکتی قادر است تا بر مبنای اطلاعات وداده هایی که ازمشتریان خود به دست آورده است یک برنامه ریزی صحیح و کاربردی بنماید .

کارت لویالتی :


راه های مختلفی برای شناسایی مشتریان در بنگاه های اقتصادی وجود دارد اما با توجه به افزایش جمعیت و گسترش جوامع این امکان دیگر میسر نیست که همه مشتریان و مراجعه کنندگان با چهره و یا با سیستم های دستی شناسایی شوند .یکی از ابزارهایی که میتواند این مشکل را حل نماید استفاده از بستر IT وسیستم های مبتنی بر کارت می باشد . کارت وفاداری مشتریان   ابزاری جهت شناسایی و معرفی مشتری به سیستم وفاداری می باشد ، این کارت دارای یک شماره یکتا بوده که در سیستم به عنوان کلیدی برای شناسایی مشتری از آن استفاده می شود وکلیه اطلاعات شخصی و همچنین اطلاعات خرید مشتری وسوابق مراجعات وی در آن ثبت می گردد .

 

پایانه  :

یکی از نکات مهمی که رعایت آن در برنامه وفاداری مشتریان ضروری است ، ساده بودن برنامه و عدم نیاز به درگیر شدن نیرویی از پذیرنده این برنامه ها می باشد . استفاده از پایانه های فروش یا pos یکی از ساده ترین کارهایی است که امروزه دیگر هر فرد عادی هم توان انجام آن را دارد . در برنامه وفاداری مشتریان از pos با هدف ورود اطلاعات دارنده کارت و همچنین نمایش و چاپ گزارش وضعیت دارنده کارت استفاده می شود . مزیت دیگر استفاده از این دستگاه این است که در هر محلی تنها با داشتن یک خط تلفن می توان به راحتی برنامه را اجرا کردو اطلاعات را به سرور مرکزی انتقال داد .

پذیرنده :


هر فروشگاه ، شرکت یا مجموعه ای که برای مشتریان خود اقدام به اجرای برنامه  وفاداری مشتری نماید و یا از کارت های وفاداری مشتریان پشتیبانی کند ، به عنوان پذیرنده شناخته می شود .

دارنده :


مشتری یافردی  که از طرف پذیرنده ،  در مقابل خرید کالا یا دریافت خدماتی  کارت  وفاداری دریافت می نماید  و در سیستم وفاداری مشتریان دارای هویت و اطلاعات می باشد . دارنده می تواند هر شخصیت حقیقی یا حقوقی باشد و در سیستم وفاداری مشتریان با یک کد 16 رقمی که روی کارت وی چاپ شده شناخته می شود .

 
این صفحه 10634 بار مشاهده شده است


jQuery Menu by Apycom